,–,powiedział,Prezes,Rady,Ministrów,podczas,odprawy,z,wojewodami,w,KPRM." />POWRÓT
     2018-01-31 00:00:00

Spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami.


"Moją ogromną ambicją, ale zarazem też celem i marzeniem jest to, żeby wojewodowie, urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań ponieważ są bardzo sprawne" – powiedział Prezes Rady Ministrów podczas odprawy z wojewodami w KPRM.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że realizacja zadań, jakie spoczywają na urzędach wojewódzkich jest niezwykle ważna m.in. w przypadku klęsk żywiołowych, ponieważ działania te powinny być prowadzone „bez zbędnej zwłoki”. Jak mówił, "eliminacja szkód jest w dużym stopniu takim zadaniem, poprzez które obywatele patrzą na sprawność działania państwa". Zdaniem premiera, od efektywności prowadzenia przez urzędy wojewódzkie swoich zadań zależy potem sprawność całej administracji centralnej, w tym rządu.

Szef rządu zaznaczył, że bardzo by chciał, aby administracja państwowa potrafiła odpowiadać na wyzwania, jakie stoją przed nią chociażby w sektorze rolniczym, np. w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF). Przy tej okazji premier podziękował wojewodom za sprawną realizację swoich dotychczasowych zadań.

Jak stwierdził premier Mateusz Morawiecki, konieczna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich. Dodał, "że w ogromniej liczbie przypadków sprawdziły się nasze służby, ale trzeba pracować i ćwiczyć, żeby było jak najmniej słabych punktów".

/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION