POWRÓT
     2016-06-03 00:00:00

Spotkanie premier Beaty Szydło z wysoką przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.


Premier Beata Szydło spotkała się w czwartek z Federicą Mogherini, wysoką przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Tematem rozmów były m.in. kwestie bezpieczeństwa, polityka wschodnia oraz przygotowania do szczytu NATO w Warszawie.

Spotkanie premier Szydło i Federici Mogherini było okazją do wymiany zdań na temat współpracy w zakresie Partnerstwa Wschodniego oraz polityki bezpieczeństwa, w tym zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie w 2016 r. Szefowa polskiego rządu oraz wysoka przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa omówiły także kwestie związane z sytuacją w Syrii i Libii, Europejską Strategią Globalną oraz zatrudnianiem Polaków w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych (ESDZ).

To druga wizyta Federici Mogherini w Warszawie od momentu objęcia przez nią stanowiska w listopadzie 2014 r. Wizyta organizowana została na zaproszenie szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego.


/fot arch.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION