POWRÓT
     2016-10-14 00:00:00

Gotowy projekt zmian w ustawie o ratownictwie medycznym.


Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa spotkała się w czwartek z ratownikami medycznymi w szpitalu w Staszowie (woj. świętokrzyskie). Przy tej okazji, towarzyszący jej wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz ogłosił, że projekt dużej nowelizacji ustawy o państwowym ratownictwie medycznym w tym tygodniu trafi do konsultacji społecznych.

Przedstawiciele rządu, w Dniu Ratownictwa Medycznego, podziękowali ratownikom medycznym za ich zaangażowanie i poświęcenie w codzienną ofiarną służbę.
Karetka dla staszowskiego szpitala

Minister Beata Kempa przekazała szpitalowi w Staszowie jedną z karetek pogotowia z zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży. "Zgodnie z postanowieniami ustawy o zabezpieczeniu organizacji wizyty ojca świętego Franciszka i ŚDM, zobowiązaliśmy się, że sprzęt, który zostanie zakupiony na owo zabezpieczenie, będzie sukcesywnie przekazywany i będzie służył mieszkańcom naszego kraju – chorym, cierpiącym. Będzie podstawowym sprzętem dla tych, którzy w sposób profesjonalny niosą pomoc" – powiedziała.

Zdaniem szefowej kancelarii premiera Światowe Dni Młodzieży były testem dla państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia. "Ratownicy medyczni w sposób szczególny przysłużyli się do tego, że opinia o zabezpieczeniu ŚDM, obok spraw dotyczących bezpieczeństwa, była najlepsza i perfekcyjna, najlepsza z możliwych" – powiedziała.

Ponadto, minister Beata Kempa przekazała ratownikom podziękowania i list od Premier Beaty Szydło, w którym szefowa rządu wyraziła uznanie za ich pracę podczas ŚDM i wizyty papieża w Polsce.
Konsultacje społeczne tzw. dużej ustawy o państwowym ratownictwie medycznym

"Przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt dużej nowelizacji ustawy o państwowym ratownictwie medycznym w tym tygodniu trafi do konsultacji społecznych" – ogłosił w Staszowie wiceszef resortu zdrowia, Marek Tombarkiewicz.

"Projekt przede wszystkim spowoduje, że państwowe ratownictwo medyczne będzie służbą powołaną do pomocy dla wszystkich potrzebujących, nie służbą nastawioną na zysk" – zadeklarowała minister Tombarkiewicz. To było jedno z najważniejszych zagadnień dla resortu zdrowia podczas prac nad zmianami w funkcjonującej od 2006 r. ustawie. Zdaniem wiceministra, tzw. duża nowelizacja ustawy o państwowym ratownictwie medycznym zakłada wiele istotnych zmian, postulowanych przez to środowisko.

Zgodnie z zapowiedzią z expose premier Beaty Szydło, projekt zmian w przepisach zakłada upaństwowienie systemu. "Tak, żeby system państwowego ratownictwa medycznego nie służył zarabianiu pieniędzy, tylko służył przede wszystkim ratowaniu życia ludzkiego i podniesieniu poziomu bezpieczeństwa wszystkich obywateli "– zadeklarował wiceminister zdrowia. Dodatkowo, w dokumencie zawarto zapisy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa zatrudnienia poprzez dobrze opłacane etaty dla pracowników ratownictwa medycznego i zagwarantowanie trzyosobowych podstawowych zespołów.


/fot.redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Beata Szydło


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION